Za nami pierwsze webinarium na temat WHT!

22 października odbyło się pierwsze seminarium online z naszego cyklu dotyczącego podatku u źródła. Wydarzenie spotkało się ze sporym zainteresowaniem. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy za aktywny udział!

Zgodnie z planem skupiliśmy się na podstawach tego niezwykle obszernego zagadnienia. Przede wszystkim omówiliśmy, czym jest podatek u źródła i jaki jest zakres opodatkowania tym podatkiem. Nasza prezentacja miała także na celu wstępne zarysowanie analizy, którą polscy płatnicy powinni przeprowadzić przed wypłatą podatku. Szkolenie zakończyliśmy kilkoma praktycznymi przykładami transakcji, które w świetle najnowszej praktyki organów i sądów (często kontrowersyjnej), wymagają (lub nie wymagają), analizy pod kątem WHT.

W oparciu o pytania uczestników zauważyliśmy, że spore zainteresowanie budzi tematyka podatku u źródła w kontekście usług związanych z IT, czy zakupem oprogramowania. Na pewno wrócimy do tego zagadnienia w trakcie drugiego spotkania, planujemy także serię artykułów na ten temat. Wątpliwości uczestników dotyczyły też należytej staranności – o tym również powiemy podczas najbliższego szkolenia. Podzielimy się z Państwem naszymi praktycznymi doświadczeniami z zakresu gromadzenia dokumentacji i analizowania jej pod kątem stosowania preferencji w podatku u źródła.

Drugie webinarium odbędzie się 5 listopada, o godzinie 10:00. Gorąco zachęcamy Państwa do udziału.

Spotkanie II: WHT w praktyce cz. II

  • Czym jest należyta staranność?
  • Analiza orzecznictwa i decyzji Ministerstwa Finansów.
  • Narzędzia do analizy WHT.
  • Planowane zmiany w prawie.
  • Analiza WHT – od czego zacząć, a na czym skończyć?
  • Pytania i odpowiedzi – w trakcie sesji Q&A odpowiemy na pytania uczestników.

Termin: 5 listopada 2020 r. o godz. 10:00

RejestracjaZapisz się już teraz!

Podczas spotkania będzie okazja do zadawania własnych pytań!

Szkolenia poprowadzą Izabela Ścierska-Kulma – doradca podatkowy, Senior Manager oraz Michał Hryszko – radca prawny, Manager, z Kancelarii Doradztwa Podatkowego Enodo Advisors. Spotkania zostały objęte patronatem portalu eGospodarka.pl, Infor oraz PZP Ochrona.

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn